Проект "Кліо"
- Деталі
- Категорія: Про проект
- Опубліковано: Субота, 09 листопада 2013, 21:48
- Перегляди: 534
Ласкаво просимо на Історичний портал «Кліо»
Якщо Ви займаєтесь, цікавитесь, вивчаєте чи яким би то не було чином пов’язані з історичною наукою - то безсумнівно знайдете на цьому сайті багато корисної інформації.
Метою даного проекту є полегшення доступу дослідників та читачів до наукової та популярної інформації пов’язаної з історією. Основна увага буде зосереджена на публікації електронних версій книжок. На нашу думку, Інтернет відкриває перед гуманітаріями межі про які 30 років тому можна було прочитати лише в фантастичному романі. Проте, держава та не меншою мірою й самі науковці не поспішають вижимати з мережі максимум користі. Безумовно, вже не мало зроблено, в чому особливу честь слід віддати Інституту історії України НАН України, який публікує багато монографій та періодичних видань в електронних версіях. Проте, основний масив літератури та джерел знаходиться поза межами цифрових технологій. Безумовно, слід прагнути до вирішення цією проблеми, із залученням, великою мірою, зусиль пересічного історика.
Окреслене тут питання, звісно, дотичне із авторським правом. Проте, є безліч книжок для яких це питання не актуальне. Фактично всі видані монографії, що відбивають зміст кандидатських чи докторських робіт публікуються в кількості 500 і менше екземплярів і доходять, як правило, максимум до обласних бібліотек і взагалі не доходять до полиці книжкового магазину. Таким чином, не викладаючи електронної версії своєї роботи в Інтернет дисертанти в кілька разів применшують значення їх багаторічної кропіткої праці. Адже не у всіх є можливість поїхати в центральні бібліотеки і витрачати час та гроші на незручне опрацювання тексту. Цифрова версія неабияк полегшує роботу з науковою книгою, оскільки дає можливість здійснювати швидкий пошук по тексту. Паперовий же варіант, звісно, кращий для художньої літератури.
Таким чином, даний ресурс покликаний збільшити обіг в Інтернеті історичної науково-популяної інформації. Окрім того, будуть публікуватися фото- та відео-матеріали, актуальні новини історичної науки, матеріали з методології, інтерв’ю та ін.
Хай щастить!
Коментарі