:

top27

  • 1

Розроблено Joomlamaster.org.uaспільно з Joomstudio.com.ua

Проект "Кліо"

Ласкаво просимо на Історичний портал «Кліо»

Якщо Р’Рё займаєтесь, цікавитесь,  вивчаєте чи СЏРєРёРј Р±Рё то РЅРµ було чином пов’язані Р· історичною наукою - то безсумнівно знайдете РЅР° цьому сайті багато РєРѕСЂРёСЃРЅРѕС— інформації.

Метою даного проекту є полегшення доступу дослідників та читачів до наукової та популярної інформації пов’язаної з історією. Основна увага буде зосереджена на публікації електронних версій книжок. На нашу думку, Інтернет відкриває перед гуманітаріями межі про які 30 років тому можна було прочитати лише в фантастичному романі. Проте, держава та не меншою мірою й самі науковці не поспішають вижимати з мережі максимум користі. Безумовно, вже не мало зроблено, в чому особливу честь слід віддати Інституту історії України НАН України, який публікує багато монографій та періодичних видань в електронних версіях. Проте, основний масив літератури та джерел знаходиться поза межами цифрових технологій. Безумовно, слід прагнути до вирішення цією проблеми, із залученням, великою мірою, зусиль пересічного історика.

Окреслене тут питання, звісно, дотичне із авторським правом. Проте, є безліч книжок для яких це питання не актуальне. Фактично всі видані монографії, що відбивають зміст кандидатських чи докторських робіт публікуються в кількості 500 і менше екземплярів і доходять, як правило, максимум до обласних бібліотек і взагалі не доходять до полиці книжкового магазину. Таким чином, не викладаючи електронної версії своєї роботи в Інтернет дисертанти в кілька разів применшують значення їх багаторічної кропіткої праці. Адже не у всіх є можливість поїхати в центральні бібліотеки і витрачати час та гроші на незручне опрацювання тексту. Цифрова версія неабияк полегшує роботу з науковою книгою, оскільки дає можливість здійснювати швидкий пошук по тексту. Паперовий же варіант, звісно, кращий для художньої літератури.

Таким чином, даний ресурс покликаний збільшити обіг в Інтернеті історичної науково-популяної інформації. Окрім того, будуть публікуватися фото- та відео-матеріали, актуальні новини історичної науки, матеріали з методології, інтерв’ю та ін.

Хай щастить!

Коментарі

Додати коментар

Захисний код
Оновити

День в історії

Події на сьогодні не додані
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

archiv

Центральный государственный исторический архив УССР в Киеве. Путеводитель. Киев, 1958. 348 с.

 

  

 

  

 РђРЅРЅР° Рейд. Р›С”нінґрад. - РљРёС—РІ, 2012. - 493 СЃ.

 

Журавльов Д.В. Хто є хто в українській історії / Денис Володимирович Журавльов; худож. А. Єрьоміна. - Харків. - 2011. - 416 с.

 

Максим Яременко, Спеціальні історичні дисципліни: Навч.  РїРѕСЃС–Р±РЅРёРє. Аграр Медіа Груп, 2010. 

Єжи Топольський. Як ми пишемо і розуміємо історію. Таємниці історичної нарації / Пер. з польськ. Надії Гончаренко, наук. ред. Юрія Волошина. Київ: «К.І.С.», 2012. 400 с.

December 2014
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Украина онлайн і