:

top12

  • 1

Розроблено Joomlamaster.org.uaспільно з Joomstudio.com.ua

Єврейська історія та багатоетнічне минуле у Центрально-Східній Європі

Місце проведення: Центр міської історії. Львів, Україна
Дати проведення: 14 липня – 8 серпня 2014 р.

Центр міської історії проводить чергову літню школу "Єврейська історія та багатоетнічне минуле: дискусії та підходи до вивчення суспільства, культури та спадщини у Центральній та Східній Європі".

Школа має на меті привернути увагу молодих дослідників до багатоетнічного минулого України і ширше - Центральної та Східної Європи. Чотиритижнева програма - це можливість поглибити знання і обізнаність з найновішими підходами та дискусіями у вивченні та викладанні суспільств з багатокультурною спадщиною. Таким чином ми стараємося заохотити молодих істориків та гуманітаріїв до реалізації нових дослідницьких проектів про складне багатоетнічне минуле України та до застосування нових методів і інтерпретацій. Важливо не лише сприяти усвідомленню про знищені і переселені громади, які до Другої світової війни населяли терени сучасної України, і ширше регіону Центрально-Східної Європи, але й сформувати нові культурні і історичні наративи, в тому числі з допомогою ширших публічних обговорень.

Опис програми

Літня школа триватиме місяць: з 14 липня до 8 серпня 2014 р.

Програма включає початковий курс їдиш, основний курс лекцій з історії євреїв Центрально-Східної Європи, з особливою увагою до єврейсько-українських стосунків, та декілька коротких курсів, які є оглядом та аналізом, як можна застосовувати різні підходи до вивчення і викладання історії України в контексті історії Центральної та Східної Європи XIX-XX століть.

Викладачі школи та теми курсів:

На літній школі читатимуть курси проф. Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет, США), проф. Сергій Єкельчик (Університет Вікторії, Канада), др. Йоанна Лісек (Вроцлавський університет, Польща), проф. Йоханан Петровський-Штерн (Північно-Західний університет, Іллінойс, США), проф. Джон-Пол Химка (Альбертський університет, Канада).

Проф. Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет): Історія, пам'ять, політика: модерна Україна і можливості та виклики різноманіття

Проф. Сергій Єкельчик (Університет Вікторії, Канада): Багатокультурність революційної доби в Україні (1917-1930)

Проф. Йоханан Петровський-Штерн (Північно-Західний університет, Іллінойс): Євреї у Cхідній Європі, 1772-1990 (з особливим розглядом українсько-єврейських стосунків)

Проф. Джон-Пол Химка (Альбертський університет): Як історики можуть використовувати візуальні матеріали: картини, фотографії, кінофільми

Щодня, окрім вихідних, учасники відвідуватимуть: два заняття з їдиш і два заняття з запропонованих курсів з історії. Заняття проводитимуться в різних форматах: лекції, семінари, дискусії, показ і обговорення художніх та документальних фільмів. До кожного курсу будуть підготовані читанки і надіслані учасникам за півтори місяці до початку школи для підготовки до занять. Програма передбачає також гостьові лекції, дискусії, перегляди фільмів та екскурсії у Львові та містечках історичної Галичини.

Після успішного завершення школи учасники отримають:

сертифікат з зазначенням прослуханих курсів
мовний сертифікат про завершення курсу з їдиш (базовий рівень) в обсязі 40 годин. Отримання сертифікату передбачає складання іспиту з їдиш наприкінці школи

Заняття проводитимуться українською, польською, російською мовами.


Якщо у Вас виникають запитання, звертайтеся, будь ласка, до координатора школи Ірини Мацевко за е-поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або телефоном (032) 275 17 34.

Коментарі

Додати коментар

Захисний код
Оновити

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

archiv

Центральный государственный исторический архив УССР в Киеве. Путеводитель. Киев, 1958. 348 с.

 

  

 

  

 РђРЅРЅР° Рейд. Р›С”нінґрад. - РљРёС—РІ, 2012. - 493 СЃ.

 

Журавльов Д.В. Хто є хто в українській історії / Денис Володимирович Журавльов; худож. А. Єрьоміна. - Харків. - 2011. - 416 с.

 

Максим Яременко, Спеціальні історичні дисципліни: Навч.  РїРѕСЃС–Р±РЅРёРє. Аграр Медіа Груп, 2010. 

Єжи Топольський. Як ми пишемо і розуміємо історію. Таємниці історичної нарації / Пер. з польськ. Надії Гончаренко, наук. ред. Юрія Волошина. Київ: «К.І.С.», 2012. 400 с.